METOT

 

 

 

 

 

 

 

Matrix English Method ingilizce eğitiminde bir devrimdir ve İngilizce eğitiminde taşları yerinden oynatacak ve birçok şeyin değişmesini sağlayacaktır.

 

Matrix English Method'ta hız önemlidir öğrencinin kapasitesine göre mümkün olduğunca hızlı soru sorulur ve hızlı cevap alınır; Sanki iki kişi hızlı bir şekilde ping pong maçı yapar gibi.

 

Matrix English Method 50 derste günlük yaşantıda konuşma dilinde kullanılan gerekli bilgileri ezber olmadan, dilin mantığını öğreterek, derste mümkün olduğunca çok pratik yaptırarak İngilizce konuşur hale gelmeyi sağlamaktadır. Bunu da özel olarak geliştirilmiş cümleler üzerinden yapmaktadır. Matrix English Method 50 derste öğrencilerin bu cümleleri, kelime, gramer ve anlamları ile öğrenmesini sağlayıp, derste bu cümlelerin hepsini defalarca söyleterek öğrencilere hiçbir yerde sahip olamayacakları kadar çok pratik yapma imkanı vermektedir. Cümleleri ezber değil öğreterek verdiği için öğrencileri günlük konuşma esnasında karşılaşacakları her türlü cümleye ve duruma hazırlamakta ve diğer sistemlerden farklı yapıda olduğu için de diğer sistemlerde geliştirilemeyen konuşma ve anlama kabiliyetinin gelişmesini sağlamaktadır.

 

Günlük konuşma derken bazı internet sitelerinde veya kitaplarda olan; Restoranda, cafede, otelde, alışverişte yada v.b. yerlerde konuşulan basit, ezber olan günlük konuşmalar değil, her ihtiyacı karşılayacak her türlü konuşmayı ezber olmadan yapabilecek seviye belirtilmektedir.

 

Cümleler başlangıçta 5-6 kelimeden oluşan basit cümleler iken seviye ilerledikçe cümleler uzamakta ve zorlaşmakta hatta sonlara doğru gelindikçe yaklaşık 15 - 20 kelimeden oluşan cümlelere dönüşmektedir. Öğrencilerin bu uzun cümleleri bakmadan, ezberlemeden, cümlenin mantığı ile akıldan yapmaları sağlanmaktadır. Dersler soru cevap şeklinde işlenmekle beraber soru cevaba geçmeden önce öğrencilere işlenecek tüm cümlelerdeki kelime, gramer ve cümlelerin anlamları öğretilerek öğrencilerin soru cevaba hazır olması sağlanmaktadır. Ders esnasında öğrencilere devamlı soru sorulup öğrencilerin bu soruları anlayıp cevap vermesi sağlanmaktadır. Gösterilen her sorunun belli bir amacı vardır; Her soruda katılımcıların yeni bir kelime, yeni bir dil bilgisi kuralı/kalıbı öğrenmeleri amaçlanmaktadır. Sorular öğrencilere sorularak öğrencilerin cevap vermesi sağlanmaktadır. Önce kendi kendilerine cevap vermeleri denenmekte, eğer katılımcılar cevap vermekte zorluk yaşarlarsa yardımcı olunmaktadır. Derslerin soru cevap formatında olması ile katılımcıların İngilizce anlama ve konuşma kabiliyetleri geliştirilmektedir. Metot 50 ders sürmektedir. Ders sırasında katılımcıların herhangi bir not tutmalarına gerek yoktur, gerekli bütün dökümanlar katılımcılara ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Ayrıca işlenilen dersteki soruların önceden hazırlanmış orijinal ses kayıtları (MP3) katılımcılara verilerek dersten sonra bu ses kayıtlarının dinlenip dersin tekrar edilmesi sağlanmaktadır. Ses kayıtları gelecek derse kadar mümkün olduğunca tekrar tekrar dinlenerek öğrenilenlerin tekrar edilmesi gerekmektedir. Gerekli verimin alınabilmesi için günde en az iki kere dinleme yapılması gerekmektedir (günlük toplam yarım saat). Öğrencilere dinlemeler haricinde başka ev ödevi verilmemektedir. (Ses dosyaları MP3 formatında olup, bilgisayardan, telefondan veya MP3 çalar gibi cihazlardan istenilen zamanda ve yerde dinlenebilmektedir.)

 

Matrix English Method ile 50 derste yaklaşık 2500 kelime öğretilmektedir.

 

Metot Kimler için Uygundur?

 

Yetişkinlerde Lise eğitimi almış herkes 50 derste ingilizce konuşabilir. (Lise eğitimi temel Türkçe dilbilgisi kurallarının az çok bilinmesi için gereklidir.)

 

Çocuklarda çocuğun durumuna bağlı olarak en az 6. sınıf öğrencileri sistem için uygundur.

 

5. sınıf ve İlkokul öğrencileri üzerinde henüz uygulanmadığı için şimdilik sonuç bilinmemektedir.

 

İnternette, İngilizce ders kitaplarında yada diğer İngilizce kurslarında gramer konuları ve kelime bilgisi dışında İngilizce konuşmayı geliştirecek pratiğe yönelik içerik malesef bulunmamaktadır. Örneğin You Tube da İngilizce ile ilgili kanallarda kelime ezberleme yöntemleri yada gramer dersleri yada nasıl İngilizce öğrenilir veya geliştirilir diye yol gösterme ve tavsiyeler bulunmakta. İngilizce konuşma pratiğini geliştiren hiç bir içerik bulunmamaktadır. Matrix English Method işte tam olarak bu sorunu çözmekte, İngilizce konuşma pratiği ile ilgili hiç bir yerde bulunmayan eşsiz bir içeriğe sahiptir ve kısa zamanda konuşma becerisini geliştirmektedir.

 

Gramer bilgisi (dil bilgisi) olarakta normal bir kursa gidildiğinde bir yılda öğrenilemeyecek grameri toplam 50 derste öğretmekte, üstelik bunu geliştirilmiş özel yapısıyla tamamıyle anlaşılmasını sağlayarak yapmaktadır. Kısacası 50 derste hem Gramer öğrenilmekte, hem 2500 kelime, hem de konuşma/anlama gelişmekte ki bunların hepsini bir kaç yıl eğitim alsanız dahi tek başına yapabilecek başka bir içerik bulunmamaktadır.

 

Matrix English Method her seviyede olanlar için uygundur, başlangıç seviyesinden başlayanlar için 50 ders, orta ve ileri seviyelerden başlayanlar için daha az sürmektedir. Ayrıca Orta ve İleri seviyede olup sadece konuşma pratiği yaparak konuşma kabiliyetlerini geliştirmek isteyenler içinde uygundur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ADVANCED LEVEL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
         
 
 
         
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Matrix Super Fast English Speaking Method, 2021 All Rights Reserved